דיאטת הזון

0
2359
דיאטת הזון

כחלק מהטרנד של דיאטוות מהירות שעובר היום על התחום, גם דיאטת  הזון זוכה להצלחה. ככה זה ששחקנים ודוגמניות בונים עליה בשביל להרזות

דיאטת הזון נכנסה לעולמנו בשנת 1995 בעקבות מחקר שנערך בארה"ב במשך 15 שנה. המחקר שנערך על ידי בארי סירס , במקור כדי למצוא תפריט מתאים להימנעות ממחלות לב, הפך עד מהרה לא רק לתפריט עבור דיאטה ספציפית אלא כדרך חיים של ממש.

הרעיון שעומד מאחורי דיאטת הזון הוא, תכניסו את עצמכם לעולם בריא יותר, בעזרת איזון  ושיפור של מטבוליזם ואינסולין בגוף. השיטה הצליחה עד כדי כך שהיא משכה אחריה גיבורי תרבות שונים, ממדונה ועד בראד פיט ואפילו בישראל נמשכו אליה. אם ברצונכם גם ליהנות מדיאטת הזון, אנחנו ממליצים לפנות אל דיאטנית שמתמחה בכך.

כיצד נכנסים לזון

הרעיון הבסיסי של הדיאטה היא איזון ויחס שווה בין פחמימות, חלבונים ושומנים. זאת על פי חלוקה כמעט שווה של 40-30-30.  האיזון מאפשר מספר דברים:

  • ירידה במשקל
  • שמירה על תפריט בריא
  • איזון הורמונאלי
  • רמות אינסולין נמוכות ושליטה ברמת הסוכר
  • איזון מצב נפשי

התפריט של דיאטת הזון

5 ארוחות (שלוש ארוחות גדולות ושתי ארוחות ביניים), יש לוודא שהארוחות נערכות באותו זמן בעקביות כאשר בין ארוחה לארוחה לא מפרידות יותר מ-5 שעות ברצף.

ארוחת בוקר – חביתה עם 6 חבלונים ושמן זית, שני שליש כוס שיבולת שועל, כוס פירות  או כוס גרנולה עם יוגורט

ארוחת צהריים – סלט ירקות, רצועות חזה עוף מתובל בשמן זית וחומץ, פירות, או חזה עוף עם אורז וסלט

ארוחת ערב – סלמון , שקדים, ירקות מאודים או טונה , קוטג', 2 פרוסות לחם קל וסלט

ארוחת ערב מאוחרת (לילה) – גבינה רכה חמש אחוז ופרי.

מספר מאכלים מומלצים לדיאטת הזון: מאכלים על בסיס סויה, בשר עוף, דגים, מוצרי חלב דיאטטיים, חלבון ביצה, ירקות, פירות, דגנים, שמן זית, שקדים, אבוקדו, שמן דגים ועוד.

להבדיל מדיאטות אחרות, כאן לא סופרים קלוריות, אלא לעמוד על האיזון בין המרכיבים שציינו. יש הקוראים לזה מדד גליקמי, מדד המושפע ממידת הספיגה של הסוכר בדם. ככל שהמדד נמוך יותר כך המצב שלכם טוב יותר.  לתפריט זה יש להוסיף פעילות גופנית יומיומית ענפה.

סיכונים והמלצות

כמו בדיאטה מהירה , גם בדיאטת הזון יש מספר סיכונים, ראשית, אסור לוותר לגמרי על פחמימות , שנית, צריכה מוגברת של חלבון חי יכולה לעלות את הסיכון לחלות בסרטן (לכן גם מומלץ להשתמש בחלבון סויה), כמו בדיאטות מהירות אחרות יש כאן בעיה של ירידה תלולה במשקל, הדיאטה דורשת תכנון והתאמה של אורח החיים אליה ועוד.

על מנת להימנע מבעיות אלו, אנחנו ממליצים לפנות אל דיאטנית לפני שאתם נכנסים אליה ולעבור את הדיאטה אך ורק באמצעות איש מקצוע.

רוצים לעבור דיאטת הזון עם דיאטנית? זה הזמן להשאיר פרטים ולקבל הצעות מחיר עוד היום

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here