דיאטנית מקצועית

0
2013
דיאטנית מקצועית

לפני עשור, אנשים החזיקו בדעה כי רק אם הם סובלים מבעיה של עודף משקל הם צריכים להיעזר בשירותיה של דיאטנית מטעם קופת החולים או אשת מקצוע הפועלת במסגרת פרטית. מאז, חלחלו הרבה מים בנהר ואנשים רבים משתמשים בשירותיהן של דיאטניות בכל הקשור אל התאמת מזונות שונים לגופם ותפריטים ספציפיים התואמים את אורח חייהם.

דיאטנית לשינוי הרגלים

הקושי הגדול ביותר של כל אדם הוא לשנות את הרגלי האכילה שלו. הרגלי האכילה שלנו מתעצבים מגיל צעיר מאוד על ידי הורינו ובמשך השנים החולפות אנו מסגלים לעצמנו הרגלי אכילה בהתאם לאורח החיים אותו אנו מנהלים. אנשים אשר עובדים שעות רבות מסגלים לעצמם הרגלים של קניית אוכל מוכן במסעדות ובתי קפה הממוקמים בסביבת מקום העבודה וכאשר מתעוררת בעיה בריאותית אשר דורשת שינוי של הרגלי התזונה, הקושי הוא גדול מאוד.

בעשור האחרון המודעות בכל הקשור אל איכות חיים אשר כוללת פעילות גופנית, תפריט מאוזן של כל אבות המזון ומגורים בסביבה ירוקה בעלת זיהום אוויר נמוך הפכה להיות משאלתם של רבים והם מנסים להשפיע גם על בני משפחתם לסגל אורח חיים זה.

בנוסף, ישנן מסגרות פרטיות רבות המציעות שיטות שונות של דיאטות, כמו למשל דיאטת אטקינס, דיאטה ללא גלוטן, סדנאות דיאטה ואורח חיים נכון לילדים ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי שמירה על דיאטה/ תפריט תזונה בריא ומאוזן היא חשובה, אך גם כאן חשוב מאוד להיוועץ עם דיאטנית קלינית אשר תתאים את סוג הדיאטה לגופו והרגליו של האדם.

דיאטנית – דיאטה אינה מורכבת מאיסורים

בעבר, כאשר אוזכרה המילה דיאטה אנשים חשבו על סדרת איסורים שונים הקשורים אל מזונות המותרים לאכילה ומזונות האסורים לאכילה, דבר זה יצר מצב בו אנשים אשר התחילו דיאטה חשו במתח לכל אורך "תקופת האיסורים" וכאשר הם "מעדו" הם הפסיקו את מסלול הייסורים המייסר, השלימו את החסר ולרוב השמינו בחזרה את כל מה שרזו, ואף יותר.

כיום, הגישה לדיאטה השתנתה והדיאטנים רבים מכנים אותה תפריט מאוזן לחיים מאוזנים ובריאים. הדגש הוא לא על איסורים, אלא על הקטנת כמויות מזון, אכילה מסודרת, תפריט המכיל את כל אבות המזון ופעילות גופנית על בסיס יומיומי.

הדיאטנים מלווים את האדם אשר מתחיל במסע שינוי הרגלי החיים ועוזר לו לעבור את התהליך עם כל הקשיים הצצים בדרך על ידי ייעוץ ומתן כלים מתאימים להתמודדות עם הפיתויים השונים.. כיום, ניתן לומר כי כל דיאטנית היא גם מאמנת אישית לחיים בריאים יותר.

 דיאטנית – נקודות חשובות

  • הסמכה- חשוב לוודא כי הדיאטנית אותה אתם בוחרים היא בעלת תעודה המעידה כי היא דיאטנית/ תזונאית מוסמכת, דבר המעיד כי יש לה היתר לעבוד בתחום זה על ידי משרד הבריאות.

  • ניסיון- יש לוודא כי אתם בוחרים בדיאטנית בעלת ניסיון, שהרי אינכם מעוניינים להיות "שפני הניסיון" של מישהי שרק סיימה את לימודיה.

  • מומחיות- כיום, ישנן שיטות רבות להרזיה וסוגים שונים של דיאטות. ההמלצה היא תמיד לברר מהי השיטה בה נוקטת הדיאטנית והאם היא מומחית בסוג מסוים של דיאטה, כמו למשל דיאטת אטקינס, דיאטה לילדים, דיאטה לפי סוג דם ועוד.

אנו מציעים לגולשים באתר אנשי מקצוע מומחים בתחום הדיאטות אשר ישמחו לענות על כל שאלותיכם ולהמליץ לכם על הדיאטה המתאימה ביותר עבורכם. השאירו לנו את הפרטים שלכם ומומחה יחזור אליכם תוך מספר שעות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here