בית פורטל דיאטה דיאטנית קלינית

דיאטנית קלינית

0
1710
דיאטנית קלינית

חשים עייפים ולא מרוצים מהמראה החיצוני שלכם? הגיע הזמן לפתור את הבעיה. אנו נספק לכם רשימה של דיאטניות קליניות בעלות ניסיון אשר יתאימו לכם את הדיאטה הנכונה ויאפשרו לכם לחייך כאשר אתם מסתכלים על עצמכם במראה

תעודת דיאטנית קלינית מעידה על כך כי אתם מתייעצים עם אשת מקצוע בעלת ידע בתחומים רבים המשתייכים אל לימודי מדעי החיים, כמו למשל ביולוגיה, ביוכימיה, קליניקה של מחלות,תרופות שונות ועוד. בנוסף, כל דיאטנית קלינית רוכש מיומנויות מעשיות שונות במהלך תקופת ההתמחות שלה באחד מבתי החולים או המרפאות בארץ.

כל אלו מאפשרים לה להעניק לכם את הייעוץ המדויק ביותר וכן להכין עבורכם תפריט המותאם לאורח חייכם ובעיות בריאותיות שונות אותן אתם חווים. רוב האנשים מגיעים אל דיאטנית קלינית כאשר מתעוררת בעיה רפואית זו או אחרת או כאשר הבדיקות הרפואיות שלהם מראות כי הגוף שלהם לוקה בחסרים מסוימים, דבר הדורש תפריט מאוזן.

יש לקחת בחשבון כי לימודי דיאטנית קלינית הם לימודי תואר ראשון בפיקוח ובהתאם לקריטריונים של משרד הבריאות וכן המועצה להשכלה גבוהה ורק לאחר שהיא עוברת בהצלחה סטאז' של שישה חודשים היא רשאית לקבל רישיון לעבוד בתחום מטעם משרד הבריאות.

בישראל לימודי תואר דיאטנית קלינית מתקיימים בפקולטה לחקלאות, מכללת תל חי, מכללת אריאל, מכללת רידמן ומכללת מדיקה לרפואה משלימה.

דיאטנית קלינית – גם לאנשים בריאים

לא כל מי שקובע פגישת ייעוץ עם דיאטנית קלינית סובל מבעיה כלשהי. ישנם אנשים אשר החליטו לשמור אל איכות חיים וכתוצאה מכך משתמשים בשירותי הייעוץ של הדיאטנית אשר מנחה אותם בכל הקשור אל תזונה בריאה ושמירה על איזון הגוף והנפש באמצעות מזונות שונים.

נכון לשנת 2018, נכון לומר כי ישנם אנשים רבים אשר מגיעים אל דיאטניות בצורה קבועה על מנת שאלו יוכלו להתאים להם ולכל בני המשפחה תפריטים בריאים ומאוזנים בהתאם לגילאים שלהם וסדר יומם. אם גם אתם מעוניינים להתחיל ולסגל לעצמכם אורח חיים בריא, השאירו לנו את הפרטים שלכם ומומחית בתחום התזונה תחזור אליכם.

דיאטנית קלינית – יחסי גומלין בין מטפל למטופל

הצלחת תהליך הדיאטה מתבססת על שיתוף פעולה בין המטופל לדיאטנית. יש לזכור כי תפקידה של הדיאטנית הוא להקנות לאדם אשר פנה אליה הרגלי אכילה נכונים ובריאים בהתאמה אישית לצורך הפיזי והנפשי שלו. בניגוד למה שרבים חושבים תפקידה של הדיאטנית אינו מסתכם רק בהתאמת תפריט למטופל אלא גם בליווי, ייעוץ ומתן כלים אשר יעזרו לו במצבים רגישים בהם הם צריך להתמודד עם סיטואציות רגשיות לא קלות שבהם הוא רגיל להשתמש במזון מזיק כפתרון לשחרור הלחצים.

הדיאטנית תיקח בחשבון לא רק את הנתונים של האדם אלא גם את כל הקשור אל הסביבה בה הוא גר, מצבו המשפחתי ועוד. על מנת שהתהליך יצליח חשוב שיהיה שיתוף פעולה ושקיפות בין המטופל לדיאטנית ולכן חשוב ששניהם יספקו אחד לשני:

  • נתוני המטופל- משקל, גובה, היסטוריה רפואית, מצב בריאותי בהווה, הרגלי תזונה (יומן תזונה שבועי), התחום בו הוא עובד, מספר השעות היומי, הסטאטוס המשפחתי, בעיות מסוימות המובילות לסטרס ועוד.

  • הדיאטנית- בירור נתונים אודות המטופל, ייעוץ ראשוני, מידע אודות הרגלי אכילה נכונים ובעייתיים, התאמה של תפריט תזונה אישי למטופל, תוכנית של פעילות גופנית, תזונה מיוחדת במקרה של מחלות או בעיות רפואיות המצריכות יחס מיוחד, תמיכה טלפונית במקרה של בעיה עם התפריט.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here